Wytwarzanie

Zapraszamy do zapoznania się z działem Wytwarzanie
- programowanie ścieżek na obrabiarki CNC.


Każdy konstruktor czuje się niespełniony, jeżeli bierze udział tylko na pewnym etapie budowy nowego produktu. Chcąc czuć się spełnionym w tym co robimy, nie poprzestajemy na konstrukcji - przechodzimy do wytwarzania. Dziś powszechnie stosowana jest technologia CNC. Posiadając odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie jako technolog oraz dysponując odpowiednim oprogramowaniem NX - system CAD/CAM/CAE firmy SIEMENS jesteśmy w stanie stworzyć technologię wykonania (zaprogramować obrabiarkę i opisać szczegółowo pozostałe procesy produkcyjne) praktycznie każdej formy i nie tylko formy. Jeśli kształt przedmiotu i dostępna maszyna pozwolą, wykonamy prawie wszystko. Nasze doświadczenie i profesjonalne oprogramowanie pozwala nam na szybkie wykonanie zleceń, wysoką jakość obrabianej powierzchni oraz maksymalne wykorzystanie dostępnej bazy narzędziowej przy jak najmniejszym zużyciu drogich frezów - obniżanie kosztów narzędzi w szególności do twardych materiałów.

Współpracujemy z firmami różnych branż, gdzie wykorzystujemy zdobyte doświadczenie oraz zdobywamy nowe, podejmując się ciekawych i trudnych zleceń, obrabiając elementy z różnych materiałów, o różnych kształtach, wykorzystując wiele przyrządów specjalnych standardowych np. stoły uchylno - obrotowe, oraz zaprojektowane przez nas - np. uchwyty, stelaże montażowe itp. Przygotowujemy technologię zarówno wyrobów jednostkowych jaki i wyrobów produkowanych w większych seriach. W związku z tym, że dysponujemy kompletnym systemem CAD/CAM nie jest dla nas problemem narysować bryłę, skorygować powierzoną bryłę, dokonać zmian na obrabianej bryle oraz przerobić technologię uwzględniając tą przeróbkę.

Często stosowaną praktyką jest "programowanie na bieżąco" - po przesłanym do nas zapytaniu i pozytywnym zaakceptowaniu naszej oferty przez Zamawiającego, przystępujemy do programowania i sukcesywnego przesyłania programów, dzięki czemu można przystąpić do wykonywania zlecenia prakycznie od ręki.

Posiadamy bogate doświadczenie w frezowaniu "prototypów" z różnych materiałów (tworzywa sztuczne, stal, miedź, mosiądz, ZnAl). W dzisiejszych czasach jest potrzebna szybka reakcja na potrzeby rynku, więc prototypy wykonane montujemy w urządzeniu, gdzie współpracują z innymi elementami, pełnią swoją funkcję przez długi czas (wytrzymałość materiałowa zdecydowanie lepsza niż stereolitografia) a w międzyczasie wykonamy profesjonalne narzędzie do masowej produkcji, np. formę wtryskową.

Nasze atuty:

  • napisanie technologii wykonania ok. 90% form narysowanych przez nas,

  • duża ilość technologii form powierzonych do obróbki,

  • bogate doświadczenie w frezowaniu "prototypów" - pojedynczych bądź krótkoseryjnych elementów mających spełniać określone zadania, z różnych materiałów,

  • terminowość,

  • krótkie terminy realizacji,

  • pisanie pod konkretną maszynę, uwzględniając możliwości maszyny, bazę narzędziową, wskazówki operatora, itp,

  • znajomość innych procesów produkcyjnych, np. elektrodrążenie, obróbka cieplna, cieplno-chemiczna i uwzględnienie ich w technologii.

  • doradztwo techniczne.

Poniżej przedstawiamy część zrealizowanych projektów - programowanie obrabiarek CNC.